HITY KATALONII

with Brak komentarzy

WYCIECZKI SZKOLNE / LICZBA DNI: 8

HITY KATALONII


Barcelona – Montserrat – Lloret de Mar – Tossa de Mar – Blanes – Girona – Figueres – Europa Park


Najważniejsze atrakcje:


Sagrada Familia - największe dzieło Gaudiego

Parc Guell - niezwykły park

Camp Nou - największy stadion Europie

Rejs morski wzdłuż Costa Brava

Montserrat - niezwykły masyw górski

Girona - niezwykła starówka i mury miejskie

Tossa de Mar - średniowieczne miasto

Marimurtra - niezwykły ogród botaniczny w Blanes

Europa Park - największy park rozrywki w Niemczech


CENA OD 1499zł

*cena za osobę w zależności od wielkości grupyPLAN WYCIECZKI


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd przez Polskę i Niemcy w kierunku Francji. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej we Francji (możliwość zamówienia obiadokolacji).


DZIEŃ 2

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Francję do Hiszpanii.

Girona: spacer po jednej z najbardziej cenionych Starówek dzisiejszej Katalonii: mury miejskie sięgające I wieku p.n.e., katedra NMP, łaźnie arabskie, bazylika Sant Feliu, kolorowe domki nad rzeką Onyar, Pont de les Peixateries Velles – czerwony most o stalowej konstrukcji zbudowany przez Gustawa Eiffela, plac Niepodległości, kamienice secesyjne.

Wieczorem przyjazd do hotelu na wybrzeżu Katalonii (Lloret de Mar/Malgrat de Mar lub okolice), zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 3

Śniadanie.

Rejs morski wzdłuż skalistego wybrzeża z Lloret de Mar do Tossa de Mar. W trakcie rejsu podziwianie podwodnej fauny i flory Morza Śródziemnego przez szklane dno statku.

Tossa de Mar: spacer po jednym z najpiękniejszych miasteczek Katalonii, nazwanym przez malarza Marca Chagalla "błękitnym rajem". Imponujące mury i wieże strzegące najstarszej i najbardziej urokliwej części miasta, niezwykły średniowieczny zespół miejski z wąskimi brukowanymi uliczkami i typowymi domostwami tej części Katalonii, piękne plaże oraz obfitujące w liczne kawiarnie i restauracje centrum.

Trasa widokowa: przejazd niezwykłą trasą widokową z Tossa de Mar w kierunku Saint Feliu De Guixois – ponad 300 zakrętów, malownicze zatoczki i rezydencje, a do tego przepiękne widoki Costa Brava i Morza Śródziemnego.

Jardi Botanic Marimurtra: zwiedzanie jednego z najsłynniejszych i najpiękniej położonych ogrodów botanicznych na świecie. Alejki wytyczone wśród roślinności w wielu miejscach prowadzą na krańce klifów, a z nich roztaczają się bajeczne widoki na malownicze zatoczki i postrzępione wybrzeże Costa Brava. Na powierzchni 4ha znajduje się kilka tysięcy egzotycznych roślin, pochodzących z różnych zakątków świata, podzielonych na trzy strefy: śródziemnomorską, umiarkowaną i subtropikalną. To prawdziwa oaza zieleni i zapierających dech w piersiach widoków.

Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 4

Śniadanie.

Montserrat: niezwykły masyw górski o charakterystycznych nietypowych, "pociętych" skałach. Podziwianie niesamowitych widoków roztaczających się wokół oraz wizyta w klasztorze Benedyktynów, mieszczącym się na zboczu góry, znanym z kultu Matki Boskiej La Moreneta (Czarnej Madonny z Montserrat).

Barcelona: spacer od placu Katalońskiego do Pomnika Kolumba ulicą La Rambla – najsłynniejszym barcelońskim deptakiem, pełnym kawiarenek, restauracji i sklepików, którym codziennie przemierza nawet do 150 tysięcy osób.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (dodatkowo w wybrane dni tygodnia: Magiczne Fontanny – widowisko "światło, dźwięk").


DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarowa do Barcelony.

Sagrada Familia zwiedzanie symbolu miasta, niepowtarzalnej secesyjnej świątyni, największego, wciąż nieukończonego dzieła Antonio Gaudiego,

Parc Guell niezwykły park, kolejny projekt wielkiego mistrza Gaudiego, zadziwiający architekturą, roślinnością i widokami. Jaszczurka stojąca przy wejściu jest najczęściej fotografowaną atrakcją w Barcelonie.

Camp Nou największy stadiony piłkarski w Europie, mogący pomieścić ponad 99 tysięcy kibiców, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona. Spacer trasą turystyczną, a następnie zwiedzanie Muzeum FC Barcelony, prezentującego bogatą historię klubu oraz sklep firmowy FC Barcelona

Arena miejsce, gdzie niegdyś mieściła się główna arena walk byków, a teraz znajduje się wielka galeria handlowa.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. 

Plażowanie: Odpoczynek na plaży i czas na ostatnie zakupy.

Popołudniu obiad i wyjazd.

Figueres: wizyta w mieście narodzin słynnego surrealisty Salvadora Dali. Zwiedzanie Teatro-Museo Dali de Figueres – najchętniej odwiedzanego muzeum w Katalonii, zaprojektowane przez samego artystę, w którym zgromadzone są dzieła wielkiego mistrza.

Nocny przejazd przez Francję do Niemiec.


DZIEŃ 7

Rano przyjazd do Rust.

Europa Park: całodzienny pobyt w największym parku rozrywki naszych zachodnich sąsiadów. Na 95ha znajduje się 16 krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami i regionami (m. in. Niemcy, Anglia, Francja, Grecja, Holandia, Włochy, Austria, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Region Skandynawii). W parku jest aż 13 rollercoasterów, 9 typowo wodnych przejażdżek, a także wiele innych ekscytujących atrakcji – w tym mnóstwo pokazów. Dumą parku są kolejki górskie. Wybudowany przez Mercedesa Silver Star (73m wysokości i 130km/h) oraz Blue Fire – osiągający w 2,5 sekundy prędkość 100km/h.

Około 18:00 wyjazd do Polski. Nocny przejazd przez Niemcy.


DZIEŃ 8

Przejazd przez Polskę. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.


OPCJE DODATKOWE LUB ZAMIENNE


dodatkowy dzień na plażowanie +34€/os. (w cenie: nocleg, śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie)

 dodatkowy dzień – wycieczka do Tarragony +49€/os (w cenie: nocleg, śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie, przejazd do Tarragony, zwiedzanie)

 relaks w Water World (kompleks basenów) – otwarcie na przełomie V/VI +ok.30€/os


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE


TRANSPORT: przejazd na całej trasie komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingi

PRZEWODNIKopieka pilota wycieczek, usługi przewodnickie

  UBEZPIECZENIE: ubezpieczenie NNW Polska i NWW i KL Europa

  WYŻYWIENIE5 śniadania, 5 obiadokolacje

  ZAKWATEROWANIE: 5 noclegi (pokoje z łazienkami 2-4osobowe)


UWAGA: Na wycieczkę wymagany jest dowód osobisty lub paszport!

Zwiedzania z wykorzystaniem systemu TGS (Tour Guide System) - jest to elektroniczny system nagłośnienia (odbiornik + słuchawki), podnoszący komfort zwiedzania zwłaszcza najbardziej zatłoczonych miejsc.


BILETY WSTĘPU


Sugerowane bilety wstępów (płatne dodatkowo):

Sagrada Familia

Parc Guell

Camp Nou

Ogród Botaniczny Marimurtra

rejs statkiem po morzu

Muzeum Salvadora Dali

Europa Park


CENA


1699zł/os.  37-40osób

1619zł/os.  41-45osób

1549zł/os.  46-50osób

1499zł/os.  więcej niż 50osób

*bilety wstępu płatne dodatkowo około 100€/os.

*cena skalkulowana dla grup z Trójmiasta - zapytaj w biurze o koszty z Twojej miejscowości

*program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ZOBACZ TRASĘ WYCIECZKI NA MAPIEZAMÓWIENIE


Zamówienia możesz dokonać telefonicznie /600-616-610/, droga mailową /timetour@timetour.pl/ lub za pomocą formularza, który znajduje się poniżej. Po uzgodnieniu szczegółów (ilość osób, opcje dodatkowe, termin) otrzymasz od nas dokładną wycenę wraz z terminami realizacji. Zapraszamy do kontaktu.


FORMULARZ


Leave a Reply