NIE DO OPOWIEDZENIA – DO ZOBACZENIA

with Brak komentarzy

WYCIECZKA SZKOLNA / LICZBA DNI: 3

Nie do opowiedzenia - do zobaczenia 


TRASA WYCIECZKI

Wrocław i Świdnica - Książ - Walim lub Góry Stołowe - Kłodzko - Złoty Stok


CENA

od 494zł/os.


NAJWAŻNIEJSZE INFO

 | Wycieczka autokarowa

 | Dogodne terminy wyjazdów


NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

 Zoo z Afrykarium

 | Panorama Racławicka

 | Kościół Pokoju wpisany na listę UNESCO

 | Zamek Książ

 | Kompleks Riese - sztolnie Włodarz

 | wrocławskie krasnale

 | Rynek z ratuszem

 | Ostrów Tumski z katedrą

 | Hala Stulecia z pergolą i multimedialną fontanną

 | nowoczesny Stadion Miejski

 | Sky Tower - najwyższy taras widokowy w Polsce


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 


  0048 58 350 50 15

  0048 600 616 610

  timetour@timetour.pl


 


PLAN WYCIECZKI


DZIEŃ 1

Zbiórka rano i wyjazd. Przejazd do Wrocławia.

Wrocław: zwiedzanie najstarszej części miasta: Panorama Racławicka (z zewnątrz), Promenada Staromiejska, Most Pokoju, Nowa Biblioteka Uniwersytecka, Ostrów Tumski wraz katedrą, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ogrody barokowe, Uniwersytet Wrocławski, dawne więzienie miejskie, Bazylika Św. Elżbiety, wrocławskie krasnale, Plac Solny, targ kwiatowy, Rynek, Ratusz, zabytkowy pręgierz, Piwnica Świdnicka.

Sky Tower: wjazd na najwyższy taras widokowy w Polsce położony na 49. piętrze biurowca Sky Tower na wysokości około 200m

Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.


DZIEŃ 2

Śniadanie.

Świdnica: zwiedzanie Kościoła Pokoju wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, największej drewnianej barokowej świątyni na świecie, zbudowanej w technice szachulcowej (drewniany szkielet wypełniony masą z gliny i słomy).

Książ: zwiedzanie Zamku Książ - trzeciego co do wielkości na ziemiach polskich. Zapoznanie z bogatą historią zamku od czasów Piastów po tajemnice II Wojny Światowej. Podziwianie najpiękniejszych sal reprezentacyjnych, a także pomieszczeń przebudowanych przez nazistów podczas realizacji projektu "Riese" (Olbrzym), a także wizyta w tunelu z okresu II Wojny Światowej, wykutego na głębokości 15m pod zamkiem.

Walim: zwiedzanie kompleksu Włodarz, stanowiącego część największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec – Riese (Olbrzym). Spacer tajemniczymi chodnikami oraz podziemny „rejs” łódką do jednej z największych sztolni.

ZAMIENNIE TEGO DNIA:

Skalne Miasto: Przejazd do Adrspachu – malowniczej czeskiej miejscowości w Górach Stołowych. Zwiedzanie Skalnego Miasta: spacer pomiędzy niezwykłymi formami skalnymi. Podziwianie nietypowych grup skał oraz krótki „rejs” tratwą po jeziorku, wśród wysokich ścian skalnych.

Kaplica Czaszek w Czermnej: wizyta w wielkim grobowcu ofiar wojen i chorób zakaźnych z XVIII w. Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka, w której spotkały się szczątki dawnych rodzin, przyjaciół i wrogów. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

Kudowa-Zdrój: spacer po największym uzdrowisku Kotliny Kłodzkiej: Pijalnia Wód Mineralnych, liczne sanatoria, Park Zdrojowy

Błędne Skały: zwiedzanie niepowtarzalnego rezerwatu geologicznego nazywanego często labiryntem skalnym. Przejście kilkusetmetrową trasą biegnącą systemem wąskich szczelin, pomiędzy blokami skalnymi o wysokości 5-6m.


DZIEŃ 3

Śniadanie, wykwaterowanie.

Złoty Stok: zwiedzanie Kopalni Złota: Sztolnia Gertrudy z tajemniczym chodnikiem śmieci, Sztolnia Czarna z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, a także Muzeum Minerałów i Mennica

Kłodzko: spacer po najstarszej części miasta: rynek, ratusz, gotycki most, a następnie zwiedzanie Twierdzy Kłodzko – najcenniejszego dzieła nowożytnej architektury obronnej na terenie Polski. Przejście podziemnymi chodnikami minerskimi oraz zwiedzanie górnej części twierdzy z tarasami widokowymi na Kłodzko, kotlinę i otaczające ją pasma górskie.

ZAMIENNIE TEGO DNIA:

Zwiedzanie Wrocławia

ZOO z Afrykarium – unikatowy kompleks 19 akwariów i basenów prezentujący zwierzęta zamieszkujące plaże i środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Dodatkowo spacer po niemal 33ha terenie ZOO obfitującym w atrakcyjne tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów.

Hala Stulecia z Parkiem Szczytnickim: spacer wokół zabytkowej hali wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dodatkowo Wrocławska Fontanna Multimedialna otoczona zabytkową Pergolą oraz spacer po Parku Szczytnickim, którego częścią jest unikatowy Ogród Japoński.

Stadion Miejski we Wrocławiu, zwiedzanie stadionu wybudowanego na potrzeby turnieju Euro 2012. Spacer trasą piłkarską – od wejścia przeznaczonego tylko dla zawodników, przez szatnie, murawę, ławki rezerwowych, trybuny, aż po salę, na której odbywają się pomeczowe konferencje prasowe.

Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.


OPCJE DODATKOWE LUB ZAMIENNE


Panorama Racławicka

Aula Leopoldina (Uniwerysytet Wrocławski)

rejs parostatkiem z ZOO do centrum (lub odwrotnie)

Hydropolis - Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie

 Hala Stulecia (wystawa i wnętrze)

Ogród Japoński

Park Wodny we Wrocławiu (3h)

Twierdza Srebrna Góra

Ząbkowice Śląskie

 Góry Stołowe (wejście na Szczeliniec Wielki lub Błędne Skały)

obiad w drodze powrotnej


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE


TRANSPORT: przejazd na całej trasie komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingi

PRZEWODNIKopieka pilota wycieczek, usługi przewodnickie

  UBEZPIECZENIE: ubezpieczenie NNW Polska

  WYŻYWIENIE 2 śniadania, 2 obiadokolacje

  ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi (pokoje z łazienkami 2-5osobowe)


BILETY WSTĘPU


Sugerowane bilety wstępów (płatne dodatkowo):

  Sky Tower - taras widokowy

  Zoo z Afrykarium*

  Stadion Miejski we Wrocławiu (w przypadku imprez masowych - ograniczone wejście)*

  Kościół Pokoju w Świdnicy*

  Zamek Książ*

  kompleks sztolni Włodarz*

  Twierdza Kłodzko*

  Kopalnia Złota w Złotym Stoku*

* w zależności od wybranego wariantu


CENA


584zł/os. 31-35osób

534zł/os. 36-40osób

494zł/os. więcej niż 40osób

*bilety wstępu płatne dodatkowo około 85-125zł/os. (w zależności od wybranego wariantu)

*cena skalkulowana dla grup z Trójmiasta - zapytaj w biurze o koszty z Twojej miejscowości

*program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ZOBACZ TRASĘ WYCIECZKI NA MAPIEZAMÓWIENIE


Zamówienia możesz dokonać telefonicznie /600-616-610/, droga mailową /timetour@timetour.pl/ lub za pomocą formularza, który znajduje się poniżej. Po uzgodnieniu szczegółów (ilość osób, opcje dodatkowe, termin) otrzymasz od nas dokładną wycenę wraz z terminami realizacji. Zapraszamy do kontaktu.